Fonty imitujące pismo ręczne cieszą się olbrzymią popularnością, jednak ciężko wybrać coś dla siebie. Wybór jest ogromny, jednak nie każdy font ma polskie znaki i nie każdy jest dostępny w darmowej wersji Canvy. Żeby ułatwić Ci życie, przygotowałam zestawienie 9 fontów imitujących pismo ręczne. Wszystkie mają polskie znaki i są dostępne w darmowej wersji Canvy, więc będziesz mogła stworzyć spójną komunikację wizualną dla swojej marki.
Zasady dobierania fontów na stronie internetowej
Zasada dobierania fontów, czyli czcionek na stronie jest jedna – IM MNIEJ, TYM LEPIEJ. Warto się ograniczyć do użycia max 2-3 fontów na stronie i konsekwentnie trzymać się ich w całej komunikacji wizualnej naszej marki, aby zachować spójność przekazu.
Font główny
Zwykle proponuję moim klientkom wybranie jednego, prostego fontu głównego. Czcionka musi być wyraźna, aby nasza strona oraz nasze treści były przyjemne w odbiorze dla naszych czytelników.
Font ozdobny
Czcionkę główną możemy uzupełnić jednym fontem ozdobnym, jednak tu zalecam dużą ostrożność, on również musi być czytelny. Font ozdobny zwykle jest używany w logo naszej marki, więc powinno nam zależeć, żeby odbiorca naszego komunikatu, nie miał wątpliwości, jak ta marka się nazywa.
Polskie znaki
Tego chyba nie muszę nikomu tłumaczyć 🙂 Zalecam zadbać o to również w przypadku fontu ozdobnego, żeby nie ograniczać się w realizacji pomysłów na komunikację wizualną.
Dostępność fontu w darmowej wersji Canvy
Bardzo wiele osób tworzy w Canvie grafiki do mediów społecznościowych. Jeśli chcemy zadbać o spójną komunikację wizualną naszej marki, to warto zdecydować się na font, który jest dostępny w darmowej wersji Canvy, o ile oczywiście korzystamy z tego narzędzia.
Przykłady fontów imitujących pismo ręczne
Wszystkie fonty mają polskie znaki i są dostępne w darmowej wersji Canvy.
Amatic SC

Caveat

Sunday

Courgette

Kalam Light

Clicker Script

Allura

Architects Daughter

Nickainley nagłówek

Masz ochotę na więcej?
Zapisz się do darmowej bazy wiedzy i pobierz katalog fontów. Znajdziesz w nim 12 fontów klasycznych oraz 9 ozdobnych fontów, imitujących pismo ręczne.
Zobacz podobne artykuły
- 3 sposoby na znalezienie kolorów na stronę internetową
- Budowa strony w WordPress – zlecić, czy zrobić samodzielnie?